top of page

Дзеркальна ерготерапія 

     Один із методів рухової фізичної терапії. Вважається, що винахідником даного методу є Віле́йанур Субраманіан Рама́чандран (Vilayanur Subramanian Ramachandran) — індусько-американський невролог, психолог, доктор медицини, директор  дослідницького центру вищої нервової діяльності (Центр мозку та пізнання), професор психології та нейрофізіології Каліфорнійського університету (Сан-Дієго), який в 1992 році захистив PhD (початок вивчення дзеркальних нейронів) в терапії фантомного болю. Основа методу дзеркальної терапії - це поняття про візуальний зворотній зв’язок. З 2001 року широке значення набув – позитивний ефект терапії впливу на психологічну складову (емпатія, імітація, навчання). Пам'ять і вегетативна нервова система стали ключовими фізіологічнимиелементами впливу дзеркальної терапії. Таким чином сформувалась друга важлива умова необхідна для досягнення позитивного терапевтичного ефекту від дзеркальної терапії: «усвідомлення того, що відбувається».

p09zk62b.jpg

   На основі практичного досвіду в нейрореабілітації, основними недоліками використання даного методу була відсутність чітких критеріїв до застосування дзеркальної терапії. В основному призначали дзеркальну терапію за наявністю загального клінічного діагнозу і не враховувались чіткі суб'єктивні скарги, були відсутні специфічні клінічні методи обстеження, а в динаміці ж самого процесу дзеркальної терапії не враховувався такий важливий чинник як рутинність методу, швидке звикання пацієнта до вправ з подальшим зниження мотивації до реабілітації.

 

  Тому, задля того, щоб нівелювати помилки та недоліки в реабілітації дзеркальною терапією надаємо вам чіткі вимоги, які були включені до протоколу нейрореабілітації на прикладі осіб з наслідками ішемічного інсульту. 

Picture 4.png

Суб’єктивні скарги:

 1. Біль

 2. Наявність парестезій

 3. Порушення моторики

Клінічне обстеження:

 1. Огляд на предмет анатомо-фізіологічних обмежень (шрами, татуювання)

 2. Артеріальний тиск та пульсова хвиля на обох кінцівках

 3. Тест з манжетою

 4. Динамометрія

 5. Гоніометрія 

 6. Капіляроскопія

 7. Нейро-когнітивне оцінювання

Тривалість курсу Дзеркальної терапії 8 процедур. 1 і 2 процедури, а також 7 і 8 процедури щодня;  3,4,5,6 – через день. Тривалість процедури 40-60 хвилин. 

Вимоги під час заняття:

 1. Правильне розміщення пацієнта за приладом для дзеркальної терапії

 2. Візуальний контроль рухів, протягом усього часу процедури пацієнт має проводити тільки через погляд в дзеркало

 3. Наявність в програмі моторної реабілітації обов’язкових синергічних рухів кінцівок

 4. На 8-денний цикл реабілітації як мінімум 2 різних ерготерапевтичних модуля занять

 5. Наявність ігрової ерготерапевтичної складової протягом кожного заняття.

 

  

  З метою більш детального ознайомлення використання дзеркальної терапії в нейро-реабілітаційній практиці ми проводимо дводенний практичний курс навчання за даною тематикою. Залиште свою заявку на проходження даного курсу за слідуючим посиланням: 

bottom of page