Альтернативні методи
-
Арт терапія
-
Апітерапія
-
Ахатино пілінг
-
Акупунктура
-
Гомеопатія
-
Музикотерапія
-
Фітотерапія
-
Гірудотерапія
Альтернативна медицина – це термін, що описує медичні методи лікування які використовуються замість традиційних (основних) методів. Також альтернативну медицину ще називають як «інтегративна» або «комплементарна» медицина. Ці методи лікування століттями практикуються у всьому світі. Прикладами традиційної альтернативної медицина можуть бути акупунктура, гомеопатія, фітотерапія, східні практики, арт терапія, музикотерапія, гірудотерапія, апітерапія, масаж, рейки, застосування біологічно активних харчових добавок і багато інших. На прикладі розглянемо деякі з них.
Акупунктура
Акупунктура - це стародавня китайська система лікування спрямована на запобігання та лікування певних захворювань і станів, шляхом проколювання шкіри тонкими металевими голками в акупунктурні точки тіла. Вважається, що голковколювання сприяє вивільненню ендорфінів — природних знеболюючих засобів — які також можуть підвищити самопочуття. Точковий масаж, при якому ті самі акупунктурні точки стимулюються вручну, може бути також ефективним, але в меншій мірі. Переваги акупунктури іноді важко виміряти, але багато людей вважають це корисним як засіб для контролю різноманітних хворобливих станів. Однак кілька досліджень вказують на те, що деякі види імітованої акупунктури працюють так само добре, як справжня акупунктура. Акупунктура має мало побічних ефектів, тому, можливо, варто спробувати, якщо у вас є проблеми з контролем болю за допомогою більш традиційних методів.
Арт-терапія
Малювання та ліплення, особливо, якщо вони виконуються в групі, можуть допомогти пацієнтам висловитипочуття, які важко передати словами. Арт-терапія використовує творчий процес створення мистецтва для покращення фізичного, психічного та емоційного благополуччя людей різного віку. Створюючи мистецтво та роздумуючи над художнім процесом, люди можуть підвищити усвідомлення себе, впоратися зі симптомами та стресом, покращити когнітивні здібності та насолоджуватися мистецтвом.
Аромотерапія
Під час ароматерапії застосовуються ефірні масла. Масла можуть випаровуватися в кімнаті або всмоктуватися через шкіру. Вважається, що аромати, які виділяє масло, діють на гіпоталамус, частину мозку, яка впливає на виділення релізинг гормонів. Теоретично запах може впливати на настрій, метаболізм та рівень стресу. Деякі поширені ефірні олії: ромашка, лаванда, м’ята перцева, розмарин, евкаліпт, сандалове дерево і чайне дерево. Вибір і реакція на запахи дуже особисті.
Гомеопатія
Гомеопатія - медична система заснована на серії ідей, розроблених у 1790-х роках німецьким лікарем СамуелемГанеманом. Основний принципом «лікування» є те, що «подібне лікує подібне» – речовина, яка викликає певні симптоми, також може допомогти усунути ці симптоми. Другий центральний принцип заснований на процесі розведення і струшування, який називається сукусією. Практикуючі вважають, що чим більше речовина розбавляється таким чином, тим більша його сила для лікування симптомів. Багато гомеопатичних засобів складаються з речовин, які багато разів розбавляли водою, доки не залишиться або майже не залишиться вихідної речовини. Гомеопатія використовується для «лікування» надзвичайно широкого спектру станів.
Історія розвитку альтернативної медицини сягає культур Китаю, Індії, Тибету. Оскільки багато з цих методів лікування не вивчені з такою ж науковою суворістю, як традиційна медицина, розумно запитати у лікаря про застосування альтернативної медицини в реабілітаційного комплексі лікування.
Йога
Йога - це форма фізичних вправ, що складається з поз тіла та дихальних технік. Йога практикується протягом тисячоліть в Індії і зараз популярно в усьому світі. На Заході йогу цінують більше за її фізичні, ніж духовні переваги, такі як здатність підвищувати еластичність сухожильно-м’язового апарату і життєву силу, а також знімати стрес і втому.
Масаж
Терапевтичний масаж використовується для зменшення стресу та тривоги, покращення настрою, допомоги у розслабленні та контролю болю. Якщо у вас була операція, масаж може сприяти загоєнню в місцях розрізів і може запобігти або зменшити утворення рубців. Було показано, що масаж стоп позитивно впливає на біль, нудоту та розслаблення.
Музикотерапія
Музикотерапія – це виразна форма мистецтва, призначена для того, щоб допомогти людям досягти гармонії та рівноваги. Музикотерапія може включати як прослуховування, так і/або відтворення музики. Музикотерапевти – це професіонали, які мають освіту для розробки музичних програм для пацієнтів. За допомогою музики ви досліджуєте емоційні, духовні та поведінкові проблеми. Музикотерапія може допомогти звільнити емоції та сприяти розслабленню. Слухання музики може заспокоїти або підбадьорити.
Рейкі
Рейкі — це форма японського духовного зцілення, що сягає корінням у стародавній тибетський буддизм. Рейкі має на меті зміцнити здоров’я, підтримати добробут і допомогти досягти вищого рівня свідомості. Практикуючі спрямовують «енергію Рейки» через свої руки (тримаючи їх над вашим одягненим тілом), направляючи енергію в ті зони, які потребують. Рейкі стверджує, що врівноважує енергетичні центри або «чакри» тіла та розчиняє енергетичні блокування, які призводять до дисгармонії та хвороб. Деякі люди можуть відчувати себе розслабленими після лікування; інші відчувають бадьорість.
Ахатинопілінг
Лікування Ахатиновими равликами прийшло з Японії. Це давня процедура яка в основному застосовується в косметології. Використовують ахатинових равликів - вид наземних молюсків родини Achatinidae, найбільші наземні равлики в світі.
В середньому процедура триває 20-25 хвилин, після чого равликів відправляють назад в контейнер, слизу дають висохнути і змивають теплою водою. Ахатино пілінг зволожує, дезінфікує, омолоджує і підтягує шкіру, покращує мікроциркуляцію, а також зміцнює стінки капілярів. Вже після першої процедури шкіра здається підтягнутою, ніжною і пружною на дотик.
За допомогою равликів можна: усунути м’язові чи судинні спазми, позбутись мігреней, симптомів вегето-судинної дистонії, зняти стрес, усунути внутрішні запальні процеси, позбавитись від целюліту.