top of page
2055245.jpg
2055245.jpg

Експериментальна
терапія

Використування експресивних засобів та методів

Експериментальна терапія – це іммерсивна, практична форма терапії, яка використовує експресивні засоби та методи. В реабілітації широкого практичного значення набули такі форми експериментальної терапії якнеінвазивна стимуляція мозку, транскраніальна магнітна стимуляція, психосоматика.

 

Психосоматика

Науки про вивчення зв’язку психіки і тіла. Психосоматичний розлад – це психологічний стан, що супроводжується появою фізичних симптомів, які зазвичай не мають медичних пояснень. Люди з цим станом можуть мати надмірні думки, почуття або занепокоєння щодо симптомів які впливають на їх здатність добре функціонувати. Люди з психосоматичними розладами зазвичай не повідомляють про явні симптоми психічного розладу. Натомість вони вважають, що їхні проблеми викликані медичними станами. Вони, як правило, часто проходять обстеження та лікування, часто не отримують діагнозу, що може призвести до розчарування та переживань. Психосоматичний розлад іноді називають розладом соматичних симптомів, соматичними симптомами або соматичним болем.

Транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС) — це процедура, яка використовує магнітні поля для стимуляції нервових клітин мозку для поліпшення симптомів депресії. Знімаються симптоми, які не реагують на інші методи лікування депресії. Якщо розглядати ТМС як варіант лікування то він є безпечним, ефективним і схваленим USFDA (США) в лікуванні депресії. Він не вимагає операції або імплантації електродів, не викликає судом і не вимагає повної седації з анестезією. Побічні ефекти, як правило, незначні і зазвичай покращуються після першого або двох тижнів лікування. Найпоширенішим побічним ефектом є головний біль, який зазвичай успішно лікується знеболюючими безрецептурними засобами. 

Привабливість неінвазивної стимуляції мозку  (транскраніальна стимуляція постійним струмом), пов’язана з обіцянкою безпечного, простого та зрозумілого застосування, більше, ніж їх інвазивні аналоги.

bottom of page