top of page

Історія 

Palamarchuk rehabilitation

palamarchuk-rehabilitation_edited_edited_edited.png

  В 1969 році на теренах колишнього радянського союзу заснована перша кафедра медичної реабілітації в Київському інституті удосконалення лікарів. Завідувач кафедрою – Пелех Леонід Євстафійович.

 

  В 1974 році відбулося відкриття Лосятинської Дільничої Лікарні Васильківського району Київської області. Головний лікар – Паламарчук Леонід Іванович.

З 1983 року Лосятинська лікарня стала клінічною базою кафедри реабілітації Київського інституту удосконалення лікарів. 

Picture 1.png
Picture 2.png

  Були впроваджені методи лікування з використанням фізичних чинників (тепла, холоду, імпульсних струмів), активна та пасивна електростимуляція. Вперше у ранньому відновному періоді після інсульту та у нейрохірургічних хворих була введена в комплексне лікуванні електростимуляція м’язів глотки. Широко використовувалась лікувальна фізкультура. Відновлення навичок ходьби, поліпшення якості і швидкості пересування розглядався як один із пріоритетних напрямків реабілітації хворих. Під керівництвом доцента кафедри Овчаренко Аркадія Андрійовича була розроблена і впроваджена в реабілітаційне лікування перша в Україні монорельсова дорога для навчання ходьби хворих при парезах і парапарезах. У форматі курсової спеціалізації неврологів та нейрохірургів Всесоюзного центру підготовки реабілітологів, на базі лікарні проводились виїзні цикли підвищення кваліфікації лікарів.

Picture 3.png
Picture 4.png

З 2003 року Лосятинська лікарня додатково стала клінічною базою кафедри неврології та рефлексотерапії

Київської медичної академії післядипломної освіти. Завідувач кафедрою – Мачерет Євгенія Леонідівна.

Picture 6.png
Picture 7.png

  Завдяки даній співпраці були введені нові підходи в лікуванні і реабілітації захворювань центраьльної і периферичної нервової системи, наслідків перенесених черепно-мозкових травм. Одним із пріоритетних напрямків було впровадження голко-рефлексотерапії (акупунктури) та лазеро-рефлексотерапії в лікувальний процес. Додатково були введені в реабілітацію доказові методи альтернативної медицини.

Picture 8.png

З 1991 року по 2016 рік додаткові знання в галузі медичної реабілітації були отримані та практично впроваджувались у співпраці з таким клініками як:

  • Magee Rehabilitation Hospital, part of Jefferson Health

  • Philadelphia, Pennsylvania, United States.

  • Physical Medicine and Rehabilitation Parkwood Institute Research London, Ontario, Canada.

  • Rehabilitation Institute of Chicago. Chicago, Illinois, United States.

2018 рік. На базі обслуговуючого науково-практичного кооперативу Лосятинська Лікарня було засновано клініку Palamarchuk rehabilitation.

 

Засновник – Паламарчук Андрій Леонідович.

bottom of page