Мета реабілітації після інсульту - допомогти відродженню втрачених навичок задля швидшого повернення до активного повсякденного побуту та соціального життя
Постінсультна
Мета реабілітації після інсульту - допомогти відродженню втрачених навичок задля швидшого повернення до активного повсякденного побуту та соціального життя. Статистика довела, що люди, які починають цілеспрямовану програму реабілітації після інсульту, досягають бажаного швидше і краще ніж ті, які відмовляються від реабілітації.
Інсульт — гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє ураження тканин мозку та порушення його функцій. Інсульт є другою причиною смерті в усьому світі та основною причиною тривалої втрати працездатності.
Мета реабілітації після інсульту - допомогти відродженню втрачених навичок задля швидшого повернення до активного повсякденного побуту та соціального життя. Статистика довела, що люди, які починають цілеспрямовану програму реабілітації після інсульту, досягають бажаного швидше і краще ніж ті, які відмовляються від реабілітації.
З чого складається реабілітація після інсульту?
Існує багато підходів до реабілітації після інсульту. Безпосередній курс реабілітації залежить від частини тіла або типу здібностей, на які вплинув інсульт.
Фізичні навантаження можуть включати:
Вправи на моторику. Ці вправи можуть допомогти покращити м’язову силу та координацію.
Тренування мобільності. Використовують засоби, такі як ходунки, тростини, інвалідне крісло або бандаж в процесі реабілітації. Ортези для щиколотки можуть стабілізувати і зміцнити щиколотку, щоб допомогти підтримати вагу тіла в процесі навчання ходи. Деякі вправи та процедури можуть полегшити м’язову напругу (спастичність) та допомогти відновити обсяг рухів.
Терапія обмежених рухів. Уражену кінцівку стримують, поки пацієнт тренується рухати нею, щоб допомогти поліпшити її функцію. Цю терапію іноді називають терапією примусового застосування.
Функціональна електростимуляція. Електричний струм подається на ослаблені м’язи, змушуючи їх скорочуватися.
Робототехнічні технології. Робототехнічні пристрої, такі як рукавичка EsoGlove, система підвисного натяжіння Eleveo, можуть допомогти пошкодженим кінцівкам виконувати повторювані рухи, допомагаючи відновити силу та роботу.
Віртуальна реальність. Використання відеоігор та інших комп’ютерних методів лікування передбачає взаємодію із імітованим середовищем у реальному часі.
Коли слід починати реабілітацію після інсульту?
Чим швидше почнеться медична реабілітація, тим більше шансів відновити втрачені здібності та навички.
Скільки триває реабілітація після інсульту?
Тривалість реабілітації залежить від тяжкості інсульту та пов’язаних з ним ускладнень. Деякі, хто пережив інсульт, швидко одужують. Але більшості потрібна якась форма тривалої реабілітації. Ймовірно, ви почнете реабілітацію, ще перебуваючи в лікарні. Фактори, які слід врахувати, включають ваші потреби:
Стаціонарні реабілітаційні відділення. Ці заклади є автономними або є частиною більшої лікарні чи клініки. Ви можете залишатися в закладі до двох-трьох тижнів як частина інтенсивної реабілітаційної програми.
Амбулаторні підрозділи
Ці заклади часто є частиною лікарні чи клініки. Ви можете проводити кілька годин у закладі кілька днів на тиждень.
Домашні програми
Ваша терапія вдома забезпечує більшу гнучкість, ніж інші варіанти. Один недолік - ви, мабуть, не матимете доступу до спеціалізованого реабілітаційного обладнання. Варто поговорити зі своїм лікарем та родиною про найкращий варіант для вас.
Які фактори впливають на результат реабілітації?
Відновлення після інсульту залежить безпосередньо від людини. Загалом, успішна реабілітація після інсульту залежить від:
-
Фізичні фактори, включаючи тяжкість інсульту як з точки зору когнітивних, так і фізичних наслідків.
-
Емоційні фактори. Мотивація та настрій, а також здатність дотримуватися реабілітаційних заходів поза сеансами терапії
-
Соціальні фактори, такі як підтримка друзів, сім'ї та близьких
-
Терапевтичні фактори, включаючи ранній початок вашої реабілітації та навички вашої команди з реабілітації після інсульту
Швидкість одужання, як правило, найбільша за тижні та місяці після інсульту. Однак ефективність може покращитися навіть через 12-18 місяців після інсульту. Все залежить від комплексу реабілітації.
Реабілітація вимагає часу. Одужання після інсульту може бути довгим і неприємним. Нормально стикатися з труднощами на своєму шляху. Обізнаність та готовність працювати над вдосконаленням допоможуть отримати найкращий результат.